Konsultacje

 

Konsultacje to przede wszystkim rozmowa z pacjentem, która skupia się na obszernym wywiadzie. Podczas spotkania dyskutujemy o wszystkich nurtujących kwestiach, wyjaśniamy wątpliwości związane z postępowaniem żywieniowym. Staramy się znaleźć rozwiązania, które pomogą w programowaniu zdrowych nawyków. Podczas konsultacji pacjent otrzymuje wstępne zalecenia oraz ogólny plan zmiany. W razie potrzeby i wątpliwości zlecona zostaje poszerzona diagnostyka.

Aby lepiej wykorzystać czas wizyty na konsultacje warto wybrać się z aktualnymi wynikami podstawowych badań krwi.

 

 

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej konsultacji, ukierunkowanej w stronę późniejszej dietoterapii najważniejsze jest dla mnie zebranie od Ciebie  jak największej ilości informacji, które dotyczą stanu zdrowia,  nawyków żywieniowych oraz trybu życia. Omówione i przeanalizowane zostaną: Twój dotychczasowy sposób odżywiania, aktywność fizyczna, wyniki badań. Po wizycie otrzymasz opracowany plan zmiany. W przypadku decyzji o rozpoczęciu dietoterapii, plan żywieniowo-suplementacyjny przygotowywany jest w ciągu 7 dni od pierwszej konsultacji.

Aby spotkanie przebiegło sprawnie i owocnie niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie przez Ciebie informacji poprzez:

  • uzupełnienie dziennika diety
  • wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych
Co powinienem zrobić i zabrać ze sobą, aby być dobrze przygotowanym? 

 

 1. Uzupełnij dziennik żywieniowy. Wybierz minimum dwa dni tygodnia oraz jeden dzień weekendu. Opisz dokładnie to co jadłeś w ciągu tych dni. Skup się na samopoczuciu. Dopisz w uwagach objawy i wszystkie spostrzeżenia dotyczące fizjologii, które towarzyszyły Ci w ciągu dnia. Zwróć uwagę czy czułeś się wypoczęty i pełen energii do działania, czy raczej senny, zwłaszcza po posiłku?

2. Zabierz wszystkie dotychczasowe badania z okresu 3 lat. Jeśli nie posiadasz aktualnej morfologii krwi, wykonaj badanie.

 

 

Dziennik żywieniowy do uzupełnienia znajdziesz tutaj
Listę podstawowych badań znajdziesz tutaj